Posadzki żywiczne w Krakowie - oferta, czym są, z jakiego materiału?

Istnieje wiele różnych sposobów i materiałów do pokrywania podłóg. Najczęściej wybierane są oczywiście drewno i beton, a także panele winylowe, jednak istnieją miejsca, w których zdecydowanie lepiej sprawdzą się posadzki żywiczne. Nie tylko świetnie wyglądają, jeżeli umiejętnie dobierze się do nich meble i wyposażenie, ale także charakteryzują się ponadprzeciętną trwałością. Na rynku funkcjonuje bardzo dużo profesjonalnych firm zajmujących się realizacją podłóg z użyciem posadzek żywicznych różnego typu. Jedną z nich jest regeneracja-posadzek.pl, w której pracują doświadczeni profesjonaliści, którzy każdego dnia wykorzystują swoją wiedzę i umiejętności, aby zapewniać klientom możliwie najwyższy standard obsługi.
Posadzki żywiczne w Krakowie

Czym są posadzki żywiczne?

Posadzka żywiczna jest materiałem wykończenia podłogi, który jak sama nazwa wskazuje - powstaje z żywicy. Dzięki swojej formie (żywica przed nałożeniem jest płynna) łatwo się ją rozprowadza oraz wyrównuje, co sprawia, że wykonanie podłogi z jej użyciem przebiega naprawdę szybko. Podłogi wykończone posadzką żywiczną charakteryzują się bardzo gładką powierzchnią o wspaniałym połysku (jeśli wybierzemy błyszczące wykończenie), której nie zaburzają łączenia czy fugi - cała podłoga stanowi jeden integralny element. Z tego względu świetnie wpisuje się również w nowoczesny wystrój w domu czy biurze. Co więcej - wygląd takiej posadzki można dosyć łatwo urozmaicić na wiele sposobów, dodając do mieszanki żywicznej kruszywo, które będzie stanowić element ozdobny.

Posadzki żywiczne - z jakiego materiału?

Jak sama nazwa wskazuje - posadzki żywiczne wykonane są z żywic. Najczęściej są to żywica poliuretanowa, akrylowa i epoksydowa, do których dodaje się różnego rodzaju kruszywa. Żywice są bardzo plastyczne i elastyczne, a dzięki swojej płynnej formie bardzo łatwo jest je rozprowadzić po wyznaczonej powierzchni. Po utwardzeniu zaś zyskuje ona takie właściwości, jak ponadprzeciętną trwałość, odporność na zarysowania i inne uszkodzenia, a także świetną szczelność. Jeszcze jedną zaletą posadzek i powłok żywicznych jest to, że nie przyciągają one żadnych zanieczyszczeń ani kurzu, dzięki czemu łatwiej jest dbać o higienę w domu. Same posadzki ze względu na gładkość ich powierzchni bardzo łatwo jest też zmyć, co stanowi ich kolejny atut.

Posadzki żywiczne w Krakowie - cena przygotowania

Jedną z kwestii, którymi najbardziej interesują się osoby chcące mieć w swoim domu lub biurze posadzki żywiczne jest oczywiście to, ile będzie kosztować przygotowanie takiej powłoki oraz położenie jej na wskazanej przestrzeni. Ceny posadzek żywicznych zależne są od wielu czynników, w tym m.in. od wyboru rodzaju żywicy, dodanego kruszywa, rozmiarów posadzki, która ma zostać stworzona i wielu innych. Wybierając firmę, która wykona dla Ciebie posadzkę żywiczną warto więc spojrzeć zarówno na jej dotychczasowe realizacje, jak i cennik. Jedną z firm na rynku, która wykonuje świetne posadzki żywiczne w dobrej cenie jest Regeneracja Posadzek, która działa w naszym kraju od lat.